Tikkurila worldwide

Program do aranżacji - Colour planner 2.5

Pokoloruj swoje zdjęcia przy pomocy programu Tikkurila Colour Planner

Architekci i projektanci wnętrz od dawna pragnęli mieć do dyspozycji program, który pozwoliłby Klientowi wypróbować różne warianty kolorystyczne swoich wnętrz oraz zewnętrznych ścian budynków. Teraz aplikacja do aranżacji kolorystycznej jest dostępna dla wszystkich.

Sprawdzanie różnych kombinacji kolorystycznych jest bardzo proste! Tikkurila na swoich stronach udostępniła program, za pomocą którego można pokolorować cyfrowe zdjęcia wnętrz lub elewacji.

Przykład pokazujący w jaki sposób zmiana koloru wpływa na zmianę wyglądu domu:


Obsługa programu:

 

Przykład jak zmiana koloru wpływa na wygląd powierzchni


Przykłady aranżacji wnętrz w różnych kolorach

Program należy zainstalować na własnym komputerze. Przykładowe zdjęcia można kolorować bezpłatnie. Baza zawiera 111 zdjęć.

Colour Planner zawiera wszystkie obowiązujące karty kolorów. Możesz wybierać je pojedynczo, lub korzystać z gotowych zestawów przygotowanych przez profesjonalistów. Po skończonym kolorowaniu domu, lub pokoju przy pomocy programu możesz wydrukować wykaz kolorów wybranych dla każdego z obiektów, kart kolorów, z których wybrałeś kolory, oraz produktów zalecanych dla przedmiotowego obiektu. Wykaz ten jest bardzo pomocny w czasie zakupów, przy sprawdzaniu rzeczywistych kart kolorów oraz przy kupnie farby.

Aby pokolorować własne zdjęcie, najpierw musisz je odpowiednio przygotować. Przy pomocy programu do kolorowania wydziel części zdjęcia przeznaczone do pokolorowania, np. dach, ściany, parapety, garderobę, itp. Przygotowanie zdjęć do kolorowania jest możliwe dzięki systemowi do obróbki obrazów trzeciej generacji, który oferuje Upload Image Processing Oy. Koszt przygotowania zdjęć odpowiada kosztowi standardowej usługi: 8,90 € za zdjęcie wnętrza i 15 € za zdjęcie wykonane z zewnątrz.

Celem programu nie jest zastąpienie kart lub próbek kolorów, lecz umożliwienie poeksperymentowania, w jaki sposób zmiana koloru wpływa na wygląd sfotografowanego obiektu, oraz jaką atmosferę pomieszczenia możesz osiągnąć zmieniając jego kolory. Monitory komputerowe i drukarki oddają kolory w nieco inny sposób, zatem pamiętaj, by nim kupisz farbę, bądź chwycisz za wałek lub pędzel, sprawdzić wszystkie wybrane kolory w kartach, lub na próbkach kolorów.


Uwaga!

Pamiętaj, aby przed kupieniem farby sprawdzić w sklepie wybrane kolory w naszych kartach kolorów. Kolory widoczne na ekranach monitorów i wydrukach są zbliżone do kolorów rzeczywistych na tyle, na ile jest to technicznie możliwe.


Pobieranie i instalacja programu

  1. Kliknij na linku „Pobierz” i zainstaluj program na swoim komputerze.

    Postępuj zgodnie z instrukcjami programu instalacyjnego. Program utworzy skrót na pulpicie.  2. Postępuj zgodnie z instrukcjami programu Colour Planner i uwolnij wyobraźnię! Ilość możliwych rozwiązań jest nieograniczona!

Colour Planner - program do aranżacji wnętrz


Pobierz program

Niniejszy zestaw instalacyjny zawiera program oraz 111 przykładowych zdjęć.

Wielkość pliku 36 Mb


Czas pobierania za pośrednictwem modemu (56 Kbps): ok. 1 godz. 27 sek.

Czas pobierania za pośrednictwem łącza stałego (512 Kbps): 10 min. 20 sek.Colour planner download
Download
 
Wymagania dotyczące kolorowania własnych zdjęć:
  1. Istniejące zdjęcie domu, lub pokoju. Aby uzyskać jak najlepszy rezultat, korzystaj ze zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym.
  2. Komputer* i połączenie z Internetem. Program działa szybciej za pośrednictwem łącza stałego.
*Wymagania systemowe
System operacyjny: WinNT4, Win98, Win2000, XP, Vista.
Procesor: 486 lub nowsza wersja
Pamięć: RAM 32 Mb
Rozdzielczość: 800x600 lub większa
Paleta barw: co najmniej 65 536 kolorów.

Płatność:

Należność za usługę możesz uregulować w bankach internetowych Nordea, Sampo, Osuuspankki lub Aktia. Możesz również płacić kartą kredytową, lub na podstawie wystawionej faktury.

W przypadku jakichkolwiek problemów z programem, prosimy o kontakt z:

Upload Image Processing Oy
asiakaspalvelu@upload.fi


*UWAGA!

Kolory widoczne na ekranie monitora zostały wygenerowane elektronicznie. Mogą one różnić się od rzeczywistych kolorów wymalowań, jako że na odbiór koloru mają wpływ takie czynniki jak wykończenie i połysk materiału czy oświetlenie. Przed zakupem i użyciem danej farby prosimy zawsze sprawdzać wybrany kolor w karcie kolorów Tikkurila lub na próbkach kolorów.