Efekty dekoracyjne - jak wykonać

Tikkurila Taika Pearl Paint

Przygotowanie podłoża i gruntowanie

Powierzchnie niemalowane: Świeże tynki mineralne i podłoża można malować po minimum 4 tygodniach. Powierzchnie oczyścić z kurzu i brudu, nierówności i ubytki wygładzić szpachlówką. Następnie nałożyć jedną warstwę farby gruntującej Tikkurila Optiva Primer.

Powierzchnie uprzednio malowane: Przed malowaniem powierzchnię należy zmyć i odtłuścić. Całość podłoża zagruntować farbą Tikkurila Optiva Primer.

Powierzchnie malowane farbą klejową lub wapienną: Farbę wapienną lub klejową usunąć. Powierzchnie oczyścić z kurzu i brudu, nierówności i ubytki wygładzić szpachlówką. Następnie nałożyć jedną warstwę farby gruntującej Tikkurila Optiva Primer.

W przypadku luźno związanego podłoża zagruntować impregnatem Tikkurila Suprabilit.

Malowanie

Na tak przygotowaną powierzchnię należy nałożyć dwukrotnie farbę perłową Tikkurila Taika Pearl Paint w kolorze TVT 2077.  Pierwszą warstwę nakładamy wałkiem w miarę równomiernie i pozostawiamy ją do wyschnięcia.  Drugą nanosimy pędzlem nakładając farbę w różnych kierunkach i w ten sposób tworząc fakturę, która będzie doskonale widoczna po wyschnięciu i doświetleniu punktowo przy użyciu światła sztucznego.

Zaleca się użycie narzędzi malarskich Anza.


Tikkurila Optiva Primer
 
Tikkurila Suprabilit
 
Tikkurila Taika Pearl Paint (Taika Helmiäismaali)
 
Szpachla nierdzewna mała
 
Wałek malarski z kuwetą
 
Pędzel płaski z włosiem syntetycznym
 

Efekty dekoracyjne - Jak wykonać?


10

TAIKA PEARL PAINT
0005 Layer 7

Przygotowanie podłoża i gruntowanie

Powierzchnie niemalowane: Świeże tynki mineralne i podłoża można malować po minimum 4 tygodniach. Powierzchnie oczyścić z kurzu i brudu, nierówności i ubytki wygładzić szpachlówką. Następnie nałożyć jedną warstwę farby gruntującej Optiva Primer.


Powierzchnie uprzednio malowane: Przed malowaniem powierzchnie należy zmyć i odtłuścić. Całość podłoża zagruntować farbą Optiva Primer.

0006 Layer 6

Powierzchnie malowane farbą klejową lub wapienną: Farbę wapienną lub klejową usunąć. Powierzchnie oczyścić z kurzu i brudu, nierówności i ubytki wygładzić szpachlówką. Następnie nałożyć jedną warstwę farby gruntującej Optiva Primer.


W przypadku luźno związanego podłoża zagruntować impregnatem Suprabilit.

0009 Layer 3
0012 Background
Malowanie
Na zagruntowaną powierzchnię Optivą Primer nakładamy dwukrotnie Taikę Pearl Paint w kolorze TVT 2077. Pierwszą warstwę nakładamy wałkiem w miarę równomiernie i pozostawiamy ją do wyschnięcia. Drugą nanosimy pędzlem nakładając farbę w różnych kierunkach i w ten sposób tworząc fakturę, która będzie doskonale widoczna po wyschnięciu i doświetleniu punktowo przy użyciu światła sztucznego.

Zaleca się użycie narzędzi malarskich Anza.