„Domowe rewolucje” z Tikkurila

W trzecim sezonie „Domowych rewolucji” - programu, w którym Dorota Szelągowska przeprowadza spektakularne metamorfozy całych mieszkań -  wykorzystane zostały farby marki Tikkurila.  

Opisy odcinków wraz z informacją o zastosowanych produktach i kolorach znajdziecie poniżej.


ODC.8
Ania - bohaterka tego odcinka właśnie rozpoczyna samodzielne życie w swoim pierwszym, własnym „M".   Zadaniem Doroty było przygotowanie wielofunkcyjnego lokum, w którym nasza bohaterka będzie czuć się komfortowo i bezpiecznie.  

Farby Tikkurila użyte do tej metamorfozy:
 - ściany w kawalerce, w tym powierzchnia z cegły licówki - ceramiczna farba Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w kolorze białym
- krzesła - wodorozcieńczalna emalia do drewna Tikkurila Everal Aqua Matt 10 w kolorach: blady róż F316, pudrowy róż F329, blady błękit X358 oraz pudrowy błękit Y359 oraz biały.

ODC.7
W tym odcinku Dorota stworzyła typowo męską przestrzeń, dostosowaną do potrzeb ojca i wchodzącego w dorosłość syna.  Dzięki wykorzystanym materiałom i kolorom, do tej pory nijakie i przypadkowe wnętrze stało się dla mieszkańców wygodną, przyjazną przystanią. Po inspirację zajrzała także do Showroomu Tikkurila… 

Farby Tikkurila użyte do tej metamorfozy:
- ściana tablicowo-magnetyczna w kuchni: magnetyczna farba Tikkurila Magnetic pomalowana czarną farbą tablicową Tikkurila Liitu.

ODC.6
Tym razem Dorota zajęła się metamorfozą dużego mieszkania, w którym przedstawiciele różnych pokoleń przez lata tworzyli swoje odrębne przestrzenie.    Przebudowa na szeroką skalę robi wrażenie!

Farby Tikkurila użyte do tej metamorfozy:
 - ściany w sypialni bohaterów - lateksowa farba Tikkurila Optiva Matt 5 w ciemnozielonym kolorze M377
- ściana w pokoju dziecka - ceramiczna farba Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w kolorze szarego błękitu H441.

ODC.5
W tym odcinku Dorota za pomocą kolorów, faktur i różnorodnych materiałów zamieniła niewielkie mieszkanie w komfortową i praktyczną przestrzeń, w której każdy z domowników znalazł miejsce dla siebie.  

Farby Tikkurila użyte do tej metamorfozy:
 - sufit w sypialni – głęboko matowa, antyrefleksyjna, biała farba do sufitów Tikkurila Anti-Reflex white 2
- ściana w salonie w kolorze bladego błękitu - matowa farba do ścian i sufitów Tikkurila Optiva Matt 5 w odcieniu NCS S 1510-B.

ODC.4
Tym razem Dorota z małego mieszkania stworzyła wygodne i funkcjonalne wnętrze, idealnie dopasowane do aktywnego stylu życia właścicielki.  Na niewielkiej przestrzeni powstały osobne strefy relaksu, medytacji i aktywności fizycznej.

Farby Tikkurila użyte do tej metamorfozy:
 - ściana w łazience – odporna na wilgoć, półmatowa farba Tikkurila Optiva Semi Matt 20, w szaro-beżowym kolorze  G486.
- ściany w salonie, przedpokoju i sypialni - ceramiczna farba do ścian Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w kolorze białym.

ODC.3
Za pomocą odważnych kolorów i faktur Dorota nadała wnętrzu, które do tej pory wyglądało dokładnie tak, jak pozostawili je poprzedni lokatorzy, zupełnie nowy smak i klimat. Mieszkanie po spektakularnej metamorfozie spełnia wreszcie potrzeby i wyraża charakter obecnych mieszkańców.

Farby Tikkurila użyte do tej metamorfozy:
- część ścian w salonie – granatowa farba tablicowa Tikkurila Liitu, odcień N432
- ściany w pokoju dziewczynek - ceramiczna farba do ścian Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3, jedna ściana w odcieniu różu Y325, pozostałe ściany w szaro-beżowym kolorze G486.

ODC. 2
Dorota zrewolucjonizowała wygląd maleńkiego mieszkanka przesympatycznej pary z dwójką dzieci.  Niewielki metraż nie sprzyjał stworzeniu uporządkowanej, przyjaznej dla domowników przestrzeni.  Ale Dorota i jej ekipa odmieniła to wnętrze nie do poznania.

Farby Tikkurila użyte do tej metamorfozy:
- salon z aneksem kuchennym - biała, lateksowa farba do ścian i sufitów Tikkurila Optiva White
- pokój dziecięcy:
•    granatowa ściana za łóżkiem - lateksowa farba do ścian i sufitów Tikkurila Optiva Matt 5 w kolorze N357
•    elementy dekoracyjne na ścianie oraz lampie - farba perłowa Tikkurila Taika Pearl Paint w kolorach Gold, Silver i Mars.

ODC. 1
Dorota wyremontowała mieszkanie na poddaszu. Skosy typowe dla pomieszczeń na poddaszu, stare meble, miszmasz aranżacyjny oznaczają tylko jedno - poważny remont. Ale Dorota i jej ekipa fachowców lubią takie wyzwania i podołali im bez problemu.

Farby Tikkurila użyte do tej metamorfozy:
- wnęki pod skosem pomalowano lateksową farbą do ścian i sufitów Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w turkusowym odcieniu J367
- wszystkie drewniane belki pomalowano wodorozcieńczalną emalią do drewna i metalu Tikkurila Everal Aqua Matt 10 w kolorze J496.