Marka Tikkurila partnerem programu "Domy Przyszłości”       

Z przyjemnością informujemy, że marka Tikkurila jest wyłącznym partnerem programu telewizyjnego "Domy Przyszłości”,  prowadzonego przez znaną i lubianą prezenterkę Marzenę Rogalską.  Ideą tego nowatorskiego programu jest przedstawienie wysokiej jakości architektury oraz nowoczesnych, inteligentnych rozwiązań zastosowanych w polskich domach. W programie wezmą również udział architekci-wizjonerzy będący autorami prezentowanych projektów, laureaci wielu nagród, którzy wspólnie z inwestorami tworzą odważną architekturę.

Stałym elementem każdego odcinka jest "Showroom Kolorów”, w którym główną rolę odgrywają gotowe rozwiązania oraz produkty marki Tikkurila.

"Showroom Koloru" to:

  • studio, w którym gościmy architektów, którzy doradzają i edukują widza, prezentując możliwości wykorzystania nowoczesnych produktów;
  • to miejsce, gdzie bawimy się kolorami we wnętrzach, pokazujemy domy w nowych odsłonach,  np. po zmianie kolorów ścian;
  • poznajemy także ciekawe rozwiązania, np.: jak optycznie powiększyć pomieszczenie, jak urozmaicić pokój dziecięcy, a czym zabezpieczyć drewnianą elewację zewnętrzną.

Zdjęcia wykonane przez: K. Marcinkiewicz 

Cykl składa się z 10-ciu odcinków, w każdym z nich przenosimy się do innego domu.  Od 25 czerwca program będzie ponownie emitowany w każdą sobotę o godz. 9:20.
Zapraszamy do obejrzenia dziesiątego odcinka 'Domów Przyszłości', którego bohaterem jest  Dom-uzdrowisko, w którym architekt i jednocześnie właściciel stworzył tężnię solankową.
Zapraszamy do obejrzenia dziewiątego odcinka 'Domów Przyszłości', którego bohaterem jest DogmA House, dom zaprojektowany przez architekta Grzegorza Stiasnego.    Jest to budynek wielowymiarowy - od frontu wygląda jak ceglana zabudowana typowa dla malych miasteczek, od tyłu jak wiejska zagroda, a wewnątrz - jak wielkomiejski loft.  
Zapraszamy do obejrzenia ósmego odcinka programu 'Domy Przyszłości', w którym przekonamy się, że projekt domu z katalogu może być jedyny w swoim rodzaju.  A wszytko to za sprawą wrocławskiego projektanta Tomasza Głowackiego.
Zapraszamy do obejrzenia siódmego odcinka programu 'Domy Przyszłości', w którym możemy podziwiać dzieło architekta Pawła Naduka z pracowni 77 Studio. Budynek na nowo definiuje określenie 'podmiejski dom z ogrodem' i jest próbą zintegorwania architektury z krajobrazem.
Zapraszamy do obejrzenia szóstego odcinka programu 'Domy Przyszłości'.  Tym razem zobaczycie jak udało się zbudować dom ma działce, z której nie można było wyciąć ani jednego drzewa.  Z tym wyzwaniem zmierzył się architekt Jakub Szczęsny, znany między innymi z projektu najwęższego domu na  świecie.  Stworzył dom w lesie, w którym drzewa wręcz wciskają się do domu.
Zapraszamy do obejrzenia piątego odcinka programu 'Domy Przyszłości', w którym zobaczycie, że dom z widokiem na rzekę to za mało, można również zamieszkać NA rzece.  Dom na wodzie, dzieło Andrzeja Wątorka i Pawła Dąbrowskiego ze studia architektonicznego DFD, to zupełnie nieszablonowe podejście do tematu architektury użytkowej.
Zapraszamy do obejrzenia czwartego odcinka programu 'Domy Przyszłości'.  Minimalistyczny Dom-Arka, który wygląda jakby zacumował na zboczu wzgórza, to dzieło jednego z najbardziej znanych architektów Roberta Koniecznego.
Zapraszamy do obejrzenia trzeciego odcinka programu 'Domy Przyszłości'.  Tym razem odwiedzimy Eko Dom - miejsce, które powstało z potrzeby ucieczki z miasta na łono natury.  Budynek, zaprojektowany przez młodego architekta Bogusława Barnasia jest przykładem niedrogiej, ekologicznej architektury.
 Zapraszamy do obejrzenia drugiego odcinka programu 'Domy Przyszłości', w którym odwiedzimy 'Edge House', czyli dom na krawędzi - dzieło Przemka Olczyka z pracowni Mobius Architekci.  Wbudowany w skarpę, jest inspirującym przykładem architektury pozostającej w zgodzie z przyrodą. 
Zapraszamy do obejrzenia premierowego odcinka programu 'Domy Przyszłości', w którym Marzena Rogalska nawiązuje do idei szklanych domów, która ziściła się dzięki pracowni architektonicznej KWK PROMES.