Dekoracja z pazurem

Aranżując przestrzeń dla najmłodszych domowników, w szczególny sposób powinniśmy zwrócić uwagę na dobór barw i pobudzające wyobraźnię akcenty.  Wykonane na ścianie przy użyciu szablonu wzory, to doskonały pomysł na ożywienie dziecięcego królestwa i stworzenie w nim niezwykłej, bajkowej atmosfery.

Instrukcja wykonania

1. Powierzchnię oczyścić, nierówności i ubytki wygładzić szpachlówką. Nałożyć jedną warstwę farby gruntującej Tikkurila Optiva Primer. Mało spójne tynki, gładzie, niemalowane wcześniej podłoża przed gruntowaniem wzmocnić preparatem Tikkurila Suprabilit.

2. Na tak przygotowaną powierzchnię należy nałożyć dwukrotnie za pomocą wałka farbę Tikkurila Optiva Matt 5 zabarwioną na kolor J366.  Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw zachować min. 4-godzinny  odstęp.

3. Po całkowitym wyschnięciu farby, za pomocą taśmy malarskiej przykleić do powierzchni wybrany szablon.

4. Następnie za pomocą gąbki do tepowania wypełnić przyklejony do powierzchni wzór farbą akrylową Tikkurila Taika Silver Pearl Paint w kolorze 2084.  Po zakończeniu odkleić szablon i pozostawić wzór do wyschnięcia.

Zobacz jak wykonać efekt dekoracyjny w pokoju dziecka z wykorzystaniem szablonu w kształcie samolotu

Więcej szczegółów na temat wykonania podniebnej dekoracji znajdziecie na naszym blogu Tikkurila.Potęga Kolorów.Rekomendowane produkty do realizacji aranżacji:


Tikkurila Optiva Primer
 
Tikkurila Suprabilit
 
 
 
Tikkurila Taika Pearl Paint (Taika Helmiäismaali)