W domu z Laurą

Ciemne minerały

Architekt wnętrz Laura Räihä wybrała do swojego domu odcienie z kolekcji Tikkurila Minerals inspirowane podróżą do Włoch.  Teraz atmosferę wnętrz tworzą ciemne, głębokie kolory.

KoloryPod wpływem światła kolor ujawnia swoje różne oblicza

"Urocze, ciemne i ziemiste odcienie z kolekcji Tikkurila Minerals były oczywistym wyborem do mojego domu.  Do tej pory nasze wnętrza były zaaranżowane całkowicie w czerni i bieli, dlatego teraz byliśmy gotowi na coś cieplejszego, z bardziej zdecydowanym charakterem.

Poprzedni właściciele pomalowali ściany na jasnoszary kolor,  przez co wnętrze wydawało się być zbyt chłodne i bez wyrazu.  Pomysł na wypróbowanie ciemniejszych odcieni przyszedł nam do głowy podczas naszej niedawnej podróży do Włoch, gdzie nasz wzrok przykuwały soczyste czerwienie oraz, bardzo popularne we Włoszech, kamienne i marmurowe powierzchnie.

Wybraliśmy zdecydowane i jednocześnie eleganckie kolory V484 Driftwood, Y500 Wrought Iron, M425 Beetroot i S471 Etruscan.

Stonowane tło dla efektownych mebli

"Duży salon nabrał przytulności dzięki głęboko matowej farbie do do ścian i sufitów Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w ciepłym, szarym odcieniu V484 Driftwood.  Neutralna baza tworzy spokojne tło dla wyrazistych mebli.  Kolor V484 Driftwood wyglądał na probmiku na dość ciemny, ale ponieważ do wnętrza, aż z trzech stron, wpada naturalne światło, nie wahaliśmy się przy tym wyborze ani chwili.  Ciemne ściany dopełnia brązowy odcień podłogi, ale świeżości całemu pomieszczeniu dodają białe elementy: sufit i listwy przypodłogowe.

Stara biała szafka również zyskała nowe oblicze po przemalowaniu jej na kolor M425 Beetroot.  Ciemne tony purpury pięknie kontrastują z szarym odcieniem V484 Driftwood.   Szafka została pomalowana emalią Tikkurila Everal Aqua Matt 10 za pomocą niewielkiego wałka. "


Zastosowane produkty

Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt [3]
 
Tikkurila Everal Aqua Matt [10]
 

Laura Räihä

Architektka wnętrz

Laura Räihä jest stylistką i projektantka wnętrz   Mieszka w Helsinkach.