Dookoła świata z K319 Flamingo

Po długim okresie, w którym królowały spokojne kolory ziemi, na wybiegach modowych i targach wnętrzarskich zaczęły pojawiać się energetyczne, radosne barwy.  Kolor Roku 2019 wprowadza nas w erę bardziej wyrazistych tonacji.

Z upływem czasu trendy kolorystyczne zmieniają się – powoli odchodzimy od spokojnych kolorów ziemi  w stronę żywych i zdecydowanych odcieni.  W tej chwili, po kilku sezonach zdominowanych przez szarości i odcienie „nude”, modowe wybiegi i targi wnętrz zaczęły wypełniać się bardziej wyrazistymi barwami.   W świecie designu odczuwane jest silne pragnienie doświadczenia czegoś nowego i odświeżającego.

Z wybiegów modowych i targów wnętrz do naszych domów

W świecie mody, przez kilka ostatnich sezonów, odcienie różu torowały drogę bardziej odważnym tonacjom.  Barwy koralowe, łososiowe, nawiązujące do zabarwienia piór flaminga oficjalnie przejmują rolę koloru roku.  Kolekcje na rok 2019 sygnowane takimi nazwiskami jak Carolina Herrera, Chanel czy Schiaparelli prezentowały na wybiegach kreacje w uroczych, energetycznych kolorach brzoskwini, pomarańczy i różu.


Na targach mebli, designu i wyposażenia wnętrz w Mediolanie brzoskwiniowy róż był obecny w stylu lat 80.  W połączeniu z nowymi barwami, metalowe detale i zaokrąglone kształty prezentowały się w zupełnie nowym wydaniu.  Wystawa Fridy Kahlo w muzeum Viktorii i Alberta jest również przepełniona wyrazistymi kolorami w tym, nasyconym ekspresją, brzoskwiniowym różem – typowym dla stylu Kahlo.  Przykłady zastosowania tego odcienia pojawiają się w różnych dziedzinach sztuki i designu.

Fot. Salone de Mobile.Milan, Luca Fiammenghi

Siła natury

Kolor K319 Flamingo przywołuje nam obrazy tropikalnego lasu lub plaż w Miami.  Wyobraź sobie ostatnie promienie słońca barwiące chmury na horyzoncie na wszystkie tonacje różu i pomarańczy. K319 Flamingo może być kojarzony z piórami flaminga, muszelkami w krystalicznie niebieskich oceanach lub z urzekającymi kwiatami.

Kolor pasujący do wszystkiego

Ekspert Koloru marki Tikkurila Irina Hanhisalo uważa, że kolor roku K319 Flamingo to w praktyce łatwy odcień do stosowania, ponieważ świetnie komponuje się z wieloma barwami.   
„Kolor jest na tyle sugestywny, że nawet mała jego dawka wystarczy, aby wprowadzić do wnętrza iskrę energii.  Subtelna tonacja doskonale sprawdzi się w połączeniu z szarościami i odcieniami drewna”.

Zainspiruj się kolorami z kolekcji Tikkurila Color Now 2019 >>