K319 Flamingo to kolor roku marki Tikkurila

Kolor roku 2019 to brzoskwiniowy, soczysty, pełen ekspresji K319 Flamingo.  Poznaj kolor, który emanuje słońcem i radosną zabawą.  

Flamingi, zachodzące słońce na plażach w Miami, przyszłość jawiąca się w optymistycznych barwach, przekraczanie granic – to źródła inspiracji dla członków jury, których zadaniem był wybór kolorów do nowej kolekcji Tikkurila Color Now 2019.  W jury zasiedli: artysta Niclas Engsäll oraz analityk trendów Susanna Björklund, a także ekspertki koloru marki Tikkurila Irina Hanhisalo i Marika Raike.

Kolor roku  K319 Flamingo

Stolik, formverk. Krzesło, Formverk. Lampa Nomart. Dywan,  Matto Center.

Dlaczego K319 Flamingo?

K319 Flamingo został wybrany kolorem roku, ponieważ emanuje radością i pozytywną energią.  Łączy w sobie słoneczne tonacje z dodatkiem różu.

Wszędzie gdzie się pojawi, K319 Flamingo pobudza wyobraźnię - od koktajli poprzez sportowe auta, sztukę wizualną czy wystrój wnętrz. Kolor ten prezentuje  pragnienie wyrażenia siebie i swojej indywidualności;  wyzwala myśli i uczucia, zachęca do przemyśleń; to symbol aktualnych trendów, inspiracji i otwartości na nowe koncepty i idee.

Ponieważ w naszym dzisiejszym świecie często brakuje poczucia bezpieczeństwa, panuje gorączkowa i czasami chaotyczna atmosfera – powrót do dawnych, beztroskich lat może pomóc wyciszyć nasze obawy i troski.    Tęsknota za radosnymi chwilami i wesołymi kolorami staje się coraz silniejsza. Kolor roku jest odpowiedzią na tę potrzebę.

Nowy klasyk

K319 Flamingo wydaje się reprezentować zupełnie nową propozycję kolorystyczną, ale jednocześnie nie jest nam obcy.   W naturze w tym odcieniu znajdziemy na przykład pióra egzotycznych ptaków lub muszelki.

Targi wystroju wnętrz i wybiegi modowe zaczęły prezentować żartobliwe podejście do kolorów stosując bardziej wyraziste tonacje.  Kolor roku wprowadza te radosne akcenty do wnętrz.

Kanapa Nomart. Wazony, Vepsäläinen. Dywan, Nest Factory

Jak stosować K319 Flamingo

Trochę radości w życiu nikomu jeszcze nie zaszkodziło.  Przygodę z kolorem roku zacznij od wypróbowania go w dekoracjach.  Dodaj do wystroju poduszkę, abażur lub obraz właśnie w tym odcieniu i sprawdź, jak się z nimi czujesz.  Gdy stwierdzisz, że ten kolor pasuje do Twojej przestrzeni, zrób następny, bardziej odważny krok i pomaluj w tym odcieniu mebel lub ścianę.

Tegoroczna kolekcja kolorów zachęca do tworzenia monochromatycznych kompozycji kolorystycznych „ton w ton”(trend Blend) lub z wykorzystaniem przeciwstawnych odcieni (trend Clash).  Kolor roku doskonale uzupełnia się z czerwieniami nadając wnętrzu harmonijny wygląd.  Aby stworzyć efekt wow, skonfrontuj ten kolor z żółcieniami lub błękitami.  W ten sposób stworzysz aranżację z pazurem.   Dom to Twoja przestrzeń, więc śmiało ją zmieniaj według własnego uznania!