Kolekcja Kolorów 2019

Odkrywaj piękno w niespodziewanych inspiracjach w kolorach z kolekcji Tikkurila Color Now 2019.  Pełna radosnych barw paleta reprezentuje optymistyczne spojrzenie w przyszłość.  Nadszedł czas na zestawienie kolorów „ton w ton” lub tworzenie kompozycji z pozornie niepasujących do siebie barw. Wybierz to, co lubisz najbardziej!

Kolekcja Tikkurila Color Now 2019

Czerwienie i żółcienie

Czerwienie reprezentowane są przez bardzo subtelny róż w tonacji „nude” H320 Magnolia, soczysty i wyrazisty kolor roku 2019 - K319 Flamingo, odważny, kultowy odcień M319 Reef oraz ciemny i wyrafinowany L418 Nectar.

Kolekcja oferuje różne odcienie żółcieni.  Ciepły i delikatny F392 Cocoa butter z nutką żółtego, słoneczny i odważny S302 Grapefruit, emanujący ciepłem musztardowy żółty L392 Ducat oraz L396 Beeswax z dodatkiem pomarańczowej nuty.

Błękity i fiolety oraz zielenie

Kojące błękity występują w wielu odsłonach. G371 Crystal to bardzo jasny, miętowy odcień,  J426 Lilac to delikatny, przyprószony fiolet.  Subtelny, jasny błękit J356 Sky przywodzący na myśl bezchmurne niebo oraz M354 Macaw – tradycyjny „royal blue”, który zdobi upierzenie papugi Ara.  L433 Atlantis to z kolei wariant błękitu przytłumiony i kojący.

W kolekcji znajdziemy trzy, zupełnie różne odcienie zielonegoL373 Emerald to żywa zieleń, M386 Amazon przypomina ciemny mech, a N439 Abyss to zieleń bardzo ciemna, prawie wpadająca w czerń.
Kolekcja Tikkurila Color Now 2019 oferuje możliwość zabawy kolorami i znalezienia swoich ulubionych odcieni.   Kolekcja powstała z myślą o dwóch głównych trendach kolorystycznych: Clash i Blend. Clash to łączenie kolorów pozornie do siebie niepasujących; Blend z kolei,  to zestawianie barw w podobnych tonacjach.  Nie jest żadną tajemnicą, że połączenie kolorów w podobnych odcieniach tworzy ładne i bezpieczne rozwiązania dekoracyjne, które nadal bardzo lubimy i którym jesteśmy wierni.    Jednak także kolory, które na pierwszy rzut oka ze sobą kolidują, mogą razem wyglądać naprawdę niesamowicie.  I właśnie takie kompozycje kolorystyczne chcielibyśmy szczególnie promować w roku 2019.    Poprzez zestawienie pozornie niepasujących do siebie barw możemy uzyskać nieprawdopodobnie interesujące efekty dekoracyjne. Dlatego nie bójmy się takich eksperymentów i stosujmy je częściej.  Zamieńmy wzajemne tarcia w przyjaźń. Przecież przeciwieństwa się przyciągają!


Jak korzystać z propozycji kolekcji

Kolekcja skupia się na dwóch kluczowych trendach: Blend (kompozycje kolorów „ton w ton”) i Clash (zestawienie pozornie niepasujących do siebie barw).