Kolekcja Tikkurila Color Now 2020

Stworzona przez duet projektantek Juslin-Maunula oraz eksperta kolorystycznego marki Tikkurila, kolekcja kolorów na rok 2020 inspiruje do nowego spojrzenia na aranżację wnętrz i zachęca do odważniejszego zestawiania kolorów, które ciekawie zaskakują swoją nieoczywistością.
Inspirację do stworzenia kolekcji kolorów Tikkurila na rok 2020 czerpałyśmy ze świata mody i designu, w stylistyce zarówno vintage jak i nowoczesnej.  „Fascynują nas nieoczywiste połączenia kolorystyczne i chcemy rzucić wyzwanie tradycyjnemu łączeniu barw”, twierdzą Juslin-Maunula.  W efekcie, po erze nasyconych tonacji w kolorach ziemi, powstała paleta składająca się z ośmiu odcieni, które wydają się odkrywczo świeże, a jednocześnie takie znajome.

Kolory z tej kolekcji tworzą finezyjne zestawienia, w których głębokie i chłodne tonacje spotykają się ze świeżymi i cukierkowymi.  Taka paleta barw odpowie na potrzeby estetyczne zarówno tych, którzy nie boją się eksperymentować z kolorem oraz tych, którzy wolą bardziej tradycyjne rozwiązania kolorystyczne.

Więcej światła

Wypełnij wnętrze słonecznym blaskiem z owocowym, łagodnym odcieniem H300 Lemonade, kolorem roku 2020 marki Tikkurila albo wybierz dojrzałą wersję odcienia baby blue,  optymistyczną tonację H353 Forget Me Not.  Klimat słonecznych dni z błękitnym niebem dopełnia w kolekcji chłodna, jasna zieleń Y383 Cucumber.   J407 Siesta to z kolei zgaszony kolor łososiowy, który świetnie współgra z dowolnym kolorem i stylem wnętrzarskim.

Zanurz się głęboko w kolorze

Głęboka purpura wraca na salony w energetycznej wersji N338 Wild Rose, a fiolet w odważnym odcieniu śliwki M339 Tango.  Dla miłośników stylu retro kolekcja oferuje nawiązujący do lat 70. wielbłądzi odcień L392 Ducat.  Z jednego koloru można wydobyć wiele jego tonacji stosując go na różnych teksturach oraz przy różnorodnym oświetleniu.


  

UWAGA!

Kolory widoczne na ekranie monitora zostały wygenerowane elektronicznie. Mogą one różnić się od rzeczywistych kolorów wymalowań, jako że na odbiór koloru mają wpływ takie czynniki jak wykończenie i połysk materiału czy oświetlenie. Przed zakupem i użyciem danej farby prosimy zawsze sprawdzać wybrany kolor w karcie kolorów Tikkurila lub na próbkach kolorów.