Pokoje dziecięce - Tikkurila Kids Style - kolekcja stworzona dla dzieciPokój dziecka to najbardziej dynamiczne pomieszczenie. Jego aranżacja wyzwala wiele pozytywnych emocji. Urządzenie go w sposób „prawdziwie dziecięcy” jest wyzwaniem dla wielu rodziców.

Chcąc dostarczyć gotowe rozwiązania oraz inspiracje, zaprosiliśmy dzieci w wieku od 5 do 12 lat na warsztaty w różnych krajach, m.in. w Polsce i Finlandii, aby wybrały swoje ulubione kolory oraz wystrój pokoju. Wykorzystano techniki projekcyjne, dzięki którym dzieci przeniosły nas do innego świata, gdzie wszystko jest możliwe.  Stosując technikę kolażu dzieci przedstawiły swoje wymarzone pokoje.

Inspiracje stworzone dla dzieci

Na podstawie tych spotkań powstała unikatowa kolekcja, stworzona przy współpracy z dziećmi, która obejmuje:

  • paletę 24 kolorów
  • gotowe aranżacje pokoi dziecięco-młodzieżowych, z wykorzystaniem farb: tablicowej, magnetycznej, świecącej w ciemności oraz perłowej.

Niniejszym prezentujemy osiem propozycji niezwykłych aranżacji pokoi dziecięcych wraz z instrukcją ich wykonania.  Znajdziesz tutaj wystroje pokoi stworzonych specjalnie dla dziewczynek jak i chłopców.

Stwórz razem z dzieckiem pokój jego marzeń!


24 kolory wybrane dla dzieci

Zobacz niezwykłe aranżacje pokoi dziecięcych


Zabawa w cyrku

Pokój dla maluchów

Cyrkowy mistrz ceremonii wie, że malowanie to pestka.

Magiczny zamek

Pokój dla chłopca lub dziewczynki

Pomaluj go, aby dostać połowę królestwa i nie tylko!

Wesoła farma

Pokój dla maluchów

Szczęśliwa farma dla najmłodszych

Księżycowa kraina

Pokój dla chłopca

Wyobraź sobie podróż na księżyc i z powrotem.

Przygoda w dżungli

Pokój dla maluchów

Najlepszy sposób, by poskromić najdziksze dzieciaki.

Modna gwiazda

Pokój dla dziewczynki

Pastelowe niebo stylowej gwiazdy.

Tajemnicza metropolia

Pokój młodzieżowy

Blask wielkiego miasta oczarowuje dzień i noc.

Tęcza marzeń

Pokój dla dziewczynki

Mistyczna linia horyzontu tworzy swój własny świat.


Farby rekomendowane do pokoi dziecięcych

Farba do malowania pokoju dziecięcego nie tylko powinna mieć ciekawy kolor, ale musi spełniać również kilka ważnych wymogów:

  • Przede wszystkim musi być bezpieczna dla zdrowia i nie powodować uczuleń i alergii.
  • Dodatkowo powinna być trwała i odporna na częste zmywanie (aby bez problemu usunąć ślady brudnych rączek lub ślady po kredkach).
  • Ważne jest, aby farba miała znikomy, neutralny zapach w trakcie malowania.  Nie powinna drażnić nawet najmłodszych nosów.

Farby Tikkurila spełniają najwyższe normy i można je bezpiecznie stosować w pokojach dziecięcych.


Tikkurila Optiva

Linia farb do ścian i sufitów rekomendowana jest nawet alergikom przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne.  Posiada również międzynarodowy certyfikat Ecolabel.  Charakteryzuje się najwyższą klasą odporności na częste zmywanie.  Dodatkowo, posiada zdolność odpychania kurzu.  Dostępna jest w 4 stopniach matowego wykończenia: głęboki mat, mat, satynowy mat i półmat.

Tikkurila Everal Aqua

Linia emalii wodorozcieńczalnych - to farby do metalu i drewna zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.  Do mebli, drzwi, ram okiennych, kaloryferów, a także balustrad lub drabinek.  Emalie dostępne są w trzech stopniach wykończenia: mat, półmat i połysk.

Tikkurila Liitu

Farba tablicowa, dzięki której można łatwo stworzyć swoją własną tablicę w dowolnym kolorze, do pisania i rysowania kredą.

Tikkurila Magnetic

Farba magnetyczna, którą możesz zastosować do tworzenia powierzchni przyciągających magnesy.  Dodatkowo można ją pomalować farbą do ścian Tikkurila Optiva lub tablicową Tikkurila Liitu.  Efektem tego drugiego rozwiązania będzie powierzchnia 2w1 - magnetyczno-tablicowa.

Tikkurila Taika Glow

Transparentny laserunek fluorescencyjny, który świeci w ciemności aż do 6-ciu godzin.

Tikkurila Taika Pearl Paint

Kryjąca farba perłowa tworząca błyszczące złote lub srebrne wykończenie ścian, mebli lub dekoracji.  Można ją również zabarwić na inne odcienie wg karty kolorów Tikkurila Taika.