Malowanie płytek w łazience

Zawsze przerażały Cię remonty z zaplanowanym skuwaniem płytek? Koniec strachu! Korzystając
z produktów Tikkurila, dokonasz wielkich zmian – przy małych nakładach pracy. Połączenie podkładu Tikkurila Otex Akva i farby nawierzchniowej Tikkurila Optiva Semi Matt 20 pomoże Ci całkowicie odmienić wygląd Twojej łazienki.

Przed zmianą

Po zmianie

Glazura po metamorfozie: podkład - Tikkurila Otex Akva, farba nawierzchniowa Tikkurila Optiva Semi Matt 20, kolor V366.

Ściana: farba nawierzchniowa Tikkurila Optiva Semi Matt 20, kolor NCS S 0300-N.


Zastosowane produkty

Tikkurila Maalipesu (Cleaning Detergent)
 
Tikkurila Otex Akva
 
 
 

Instrukcja malowania płytek

Całość odtłuszczamy np. preparatem Tikkurila Maalipesu rozcieńczonym wodą zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Następnie całą powierzchnię dokładnie odpylamy przy użyciu szczotki lub odkurzacza.

Kiedy powierzchnia jest już odpowiednio przygotowana, możemy przystąpić do nakładania farby gruntującej Tikkurila Otex Akva. Jej aplikacja jest konieczna, ponieważ bez niej farba nawierzchniowa nie będzie miała wystarczającej przyczepności do trudnej powierzchni, jaką jest glazura. Powierzchnię można pomalować farbą nawierzchniową po ok. 5 godzinach.

Na tak przygotowaną powierzchnię można nakładać farbę nawierzchniową, np. Tikkurila Optiva Semi Matt 20. Farbę nakładamy, dbając o jej równomierne rozprowadzenie, zwracając szczególną uwagę na fugi. Pozostawiamy do wyschnięcia na min. 4 godziny. Po tym czasie można nałożyć drugą warstwę. Po malowaniu użytkować ostrożnie przez ok. 2 tygodnie do czasu całkowitego utwardzenia farby.

WSKAZÓWKA:

Malując płytki w łazience możesz wybrać dwa rozwiązania: farbę nawierzchniową Tikkurila Optiva Semi Matt 20 lub emalię Tikkurila Everal Aqua w trzech stopniach połysku do wyboru.