Malowanie ramy lustra

Charakter łazience nadają także elementy dekoracyjne. Odśwież ramę lustra, a stanie się ona ciekawym akcentem odmienionego pomieszczenia. Sprawdź, jakie to proste z emalią Tikkurila Everal Aqua!

Przed zmianą

Po zmianie

Rama po metamorfozie: emalia uniwersalna Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40, kolor S366.

Ściana: farba nawierzchniowa Tikkurila Optiva Semi Matt 20, kolor NCS S 0300-N.


Zastosowane produkty

 
 
Tikkurila Optiva Semi Matt [20]
 

Instrukcja malowania metalowej ramy lustra

Przed przystąpieniem do prac należy usunąć brud, plamy, luźne elementy z malowanej powierzchni. W przypadku, gdy na powierzchni jest rdza, usunąć ją i zagruntować produktem do metalu Tikkurila Rotex Super Akva.

Pomalować całość farbą nawierzchniową, np. Tikkurila Everal Aqua o wybranym stopniu połysku. Przed przystąpieniem do malowania nawierzchni wymieszaj dokładnie emalię. Produkt najlepiej nakładać małym wałkiem lub pędzlem, dbając o równomierne rozprowadzenie. Kolejną warstwę można nałożyć po upływie ok. 4 godzin.

Przed umyciem narzędzi wytrzyj je, aby usunąć jak najwięcej emalii. Bezpośrednio po zakończeniu prac wyczyść je dokładnie pod bieżącą wodą.

WSKAZÓWKA:

W głowie masz już pewien kolor, pozostało tylko go zdobyć? Możliwość barwienia pozwoli uzyskać emalię w dowolnym kolorze, dopasować ją do wystroju wnętrza lub stworzyć kontrastowy akcent. Skorzystaj z możliwości wyboru dowolnego koloru dopasowanego do innych odcieni we wnętrzu.