Malowanie podłogi w salonie

Naturalne drewno jest piękne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby Twoja drewniana podłoga przeszła metamorfozę.  Jeżeli masz duże wymagania kolorystyczne,  z pewnością ucieszy Ciebie możliwość wyboru barwy z aż 13 tysięcy odcieni w palecie!

Przed zmianą

Po zmianie

Podłoga po metamorfozie: farba podłogowa Tikkurila Betolux Akva, kolor NCS S 0300-N.


Zastosowane produkty

Tikkurila Betolux Akva
 

Instrukcja malowania podłogi

Powierzchnię przeznaczoną do malowania starannie oczyścić z zanieczyszczeń ograniczających przyczepność farby. W razie konieczności zeszlifować.  Po szlifowaniu podłogę trzeba ponownie odkurzyć i umyć, aby nie pozostawały na niej resztki pyłu.  Kiedy podłoga jest gładka i zmatowiona, można przystąpić do malowania.

Farba podłogowa Tikkurila Betolux Akva nie wymaga wcześniejszego użycia farby podkładowej, co znacznie przyspiesza cały proces malowania.  Nałóż 2-3 warstwy produktu przy użyciu wałka z krótkim włosiem lub pędzla z włosiem syntetycznym (albo mieszanym).  Najlepiej malować na raz kilka desek, wzdłuż ich długości.

Produkt szybko schnie, dlatego warto zaplanować prace wcześniej, aby uniknąć łączenia warstw suchej i mokrej.  Produkt wysycha całkowicie po ok. 2 tygodniach.  Osiąga wtedy ostateczną trwałość i odporność.  W tym czasie należy unikać gruntownego czyszczenia powierzchni.  Podłoga może być czyszczona za pomocą szczotki, mopa lub ściereczki, przy użyciu neutralnego detergentu.

WSKAZÓWKA:

Podczas tej metamorfozy możesz puścić wodze swojej wyobraźni i przy użyciu taśmy lub szablonu stworzyć na podłodze dowolny wzór.  Może np. szachownicę?


Więcej inspiracji:

Podłoga: farba Tikkurila Betolux Akva, kolor X375.

Drewniane drzwi: satynowo-matowa emalia Tikkurila Everal Aqua Gloss 80, kolor L445.

Ściana: farba Tikkurila Optiva Satin Matt 7, kolor NCS S 0300-N (biały).


Zastosowane produkty

 
 
 
 
Tikkurila Optiva Satin Matt [7]
 Drewniana podłoga: farba Tikkurila Betolux Akva, kolor NCS S 0300-N (biały).

Drewniana komoda: matowa emalia Tikkurila Everal Aqua Matt 10, kolor NCS S 0300-N (biały).

Ściana: matowa farba Tikkurila Optiva Matt 5, kolor 1943.


Zastosowane produkty

Tikkurila Betolux Akva
 
Tikkurila Everal Aqua Matt [10]