Metamorfozy "Dekoratorni"

W programie "Dekoratornia", dzięki projektom stylistów, wnętrza mieszkań poddawane były niezwykłym przemianom.  Zapraszamy do obejrzenia galerii metamorfoz przeprowadzonych farbami Tikkurila.

Stylowe poddasze

Aranżacja poddasza to spore wyzwanie. Szczególny problem stanowi nieregularny kształt pokoju oraz niedostatek naturalnego światła. W takim przypadku warto postawić na jasne kolory – biel rozświetli optycznie pomieszczenie i „uspokoi” wizualnie przestrzeń. Naturalny odcień podłogi ociepli aranżację, a  odpowiednio dobrane oświetlenie i stylowe meble pomogą zbudować nastrój.

Z kroplą zieleni

Biel zestawiona z ciepłym odcieniem drewna tworzy przyjemną w odbiorze i spokojną kompozycję, która sprzyja nauce i pracy umysłowej. Wyrazisty akcent w odcieniu zieleni oraz ciekawa dekoracja ściany natomiast pobudzają wyobraźnię i kreatywność.  Niesztampowa forma mebli nadaje całości nowoczesny styl.

Nowoczesność inspirowana naturą

Zaczerpnięte z natury inspiracje przybrać mogą formę nowoczesnego, designerskiego stylu. Oryginalna fototapeta, proste drewniane meble, efektowne,  wiszące siedzisko doskonale wkomponowane zostały w otoczenie stonowanych, subtelnych odcieni. Uspójnioną kolorystykę przełamuje intensywny oranż, wizualnie ożywiając aranżację. 

Białe ukojenie z nutą luksusu

Wnętrza zanurzone w bieli mają niezwykły urok. W sypialni zaaranżowanej w tak jednolitej tonacji bez trudu doświadczyć można uczucia spokoju, wytchnienia i wyciszenia oraz nabrać dystansu wobec codziennych problemów. Blask złota i wytworna forma mebli dodają szykowności i wytwornej elegancji.

Radosna zabawa kolorami

Nawet niewielką przestrzeń można przemienić kolorami w tętniący życiem i pobudzający do twórczego myślenia kącik do pracy. Odważne połączenie tonacji żywej zieleni i intensywnej czerwieni dało niezwykle pozytywny efekt, wzmocniony wielobarwnym kolażem ściennym i ciekawą formą mebli.

Optymistyczne ciepło oranżów

Odpowiednio dobrane ciepłe barwy wystarczą, by wnętrze emanowało optymizmem i radością. Odcienie dojrzałej pomarańczy i pogodnej moreli nastrajają wyjątkowo pozytywnie, tworząc wnętrze bardzo przyjemne w odbiorze. To przestrzeń idealna do wypoczynku i wspólnego spędzania czasu z rodziną bądź przyjaciółmi.

Intrygująca purpura

Wobec odcienia purpury trudno przejść obojętnie. To barwa budząca emocje i pełna pasji, nasuwająca skojarzenia z intensywnością przeżyć. W zestawieniu z czernią stworzy kompozycję doskonałą dla osób wybierających wyraziste aranżacje. Dekoracja ścienna o niezwykłej fakturze dopełnia intrygującego charakteru sypialni.

Z akcentem fioletu

Jeśli chcemy nadać aranżacji intrygujący, niebanalny charakter, sięgnijmy po tonacje wrzosu czy lawendy. W tym wnętrzu klasyczna kompozycja kolorów: bieli, czerni i szarości, ożywiona akcentem fioletu, nabiera nowego wymiaru estetycznego. Pomysłowa dekoracja ścienna w odcieniu czystej bieli nie tylko rozjaśnia optycznie pomieszczenie, ale też podkreśla jego wyjątkowy styl.

Neutralność wyraziście przełamana

Połączenie bieli z szarością stanowi neutralną bazę kolorystyczną, która doskonale sprawdzi się w nowoczesnej aranżacji salonu. Warto jednak kompozycję tych dwóch odcieni urozmaicić, wprowadzając dodatkową barwę. Wyrazisty, głęboki fiolet, dodatkowo podkreślony odpowiednio dobranym oświetleniem, wyróżni nasze wnętrze i doda mu szykowności.