TIKKURIILA DUETT JOY

Szcześliwie w domu


Tikkurila Duett Joy to idealne rozwiązanie dla osób lubiących kolory i ich śmiałe połączenia.. Tikkurila Duett to unikalne połączenie wzorów tapet i kolorów farb, które jest doskonałym sposobem na wyrażenie siebie.

Poznaj projektantów i kolekcje Tikkurila Duett >>


Instrukcja tapetowania

Przed przystąpieniem do nakładania tapety przygotuj odpowiednio podłoże – ściana musi być czysta, sucha i wolna od pyłu.

Wszelkie ubytki w ścianie należy uzupełnić odpowiednią szpachlówką, a powierzchnie chłonne zagruntować Tikkurila Optiva Primer lub cienką warstwą kleju do tapet.


Tikkurila Duett - malowanie farbą - trzy ściany

Wybrane trzy ściany w pomieszczeniu pomaluj farbą nawierzchniową, np. Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3  w odpowiednim kolorze, tworzącym spójną całość ze wzorem tapety.

Farbę przed użyciem dokładnie wymieszaj, a w razie potrzeby rozcieńcz ją wodą zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu.  Za pomocą wałka, pędzla lub metodą natryskową nałóż na ścianę dwie warstwy farby.Tikkurila Duett - przyklejanie tapety - jedna ściana

Wybierz narożnik wewnętrzny, od którego zaczniesz nakładać tapetę. W odległości 52cm od niego narysuj pionową linię startową. Dzięki temu będziesz mieć 1cm zapasu na odpowiednie wykończenie narożnika.  W przypadku klejenia tapety w narożnikach zawsze należy pozostawić:

- około 1-2cm tapety w przypadku narożników zewnętrznych
 - około 1cm tapety w przypadku narożników wewnętrznych.

Tapetę Tikkurila Duett w narożnikach zawsze kleimy na zakładkę.


Nanieś na ścianę klej Tikkurila Duett, pokrywając jednorazowo powierzchnię odpowiadającą 1,5 – 2,5 długości arkusza tapety. Prawidłowe zużycie kleju wynosi około 0,6l na rolkę tapety.
Upewnij się, że wszystkie rolki tapety przeznaczone do jednego pomieszczenia mają ten sam numer partii produkcyjnej. Dzięki temu mamy gwarancję, że możliwe będzie poprawne dopasowanie wzoru między poszczególnymi rolkami tapety.

Rozwiń odpowiednią ilość tapety z rolki i przyklej wzdłóż narysowanej wcześniej pionowej linii.

Za pomocą plastikowej pacy dokładnie wygładź powierzchnię od góry do dołu uważając, aby pod tapetą nie pozostawić pęcherzyków powietrza.


Zbędne fragmenty tapety odetnij za pomocą ostrego noża do tapet.


Kolejny arkusz tapety przyklej "na styk" z sąsiadującym.

Ewentualne ślady kleju na powierzchni tapety usuń natychmiast za pomocą mokrej gąbki. Gąbkę w trakcie pracy należy płukaćczęsto pod bieżącą wodą.


WSKAZÓWKA: dla ułatwienia nakładania tapet w narożnikach i miejscach trudno dostępnych należy zwilżyć tapetę wodą.


Niezbędne produkty i narzędzia do wykonania aranżacji:


Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt [3]
 
Tikkurila Duett - farba akrylowa
 
Tikkurila Duett - klej
 
Tikkurila Optiva Primer
 
Pędzel do kleju Anza Basic XP Flat 70 mm
 
Wałek malarski Anza Elon Basic XP 25 cm
 
Plastikowa paca do wygładzania powierzchni
 
Nożyk do tapet
 
Gąbka malarska