System barwienia w procesach produkcyjnych

Uproszczone zasady produkcyjne i zaawansowane systemy tintingu pozwalają na całkowicie nowe podejście do doboru kolorów wytwarzanych produktów. Każdy z naszych Klientów ma swoje preferencje kolorystyczne i nasze zadanie jako dostawców polega na spełnianiu tych wymagań dla obopólnej korzyści.

Ostatnio miały miejsce istotne zmiany, dzięki którym procesy produkcji i powlekania stały się znacznie bardziej elastyczne. U podstaw całego procesu produkcyjnego leżą uproszczone zasady, dzięki którym jest on o wiele sprawniejszy. Produkcja zostaje uruchomiona dopiero po otrzymaniu wiążącego zobowiązania ze strony Klienta.

Dobór koloru jako element procesu

Dobór preferowanego przez Klienta koloru, dokonany na podstawie szerokiej palety barw, lub dopasowanie odcienia pasującego do tego preferowanego koloru powinno stanowić element procesu produkcyjnego. Jest to tak zwane „masowe dostosowywanie do wymogów Klienta”.

W jego wyniku wartość produktu dla Klienta wzrośnie w znacznie wyższym stopniu niż koszt efektywnego masowego dostosowywania. Metoda ta okazała się jedną z wiodących filozofii wykorzystywanych przez odnoszące sukces firmy produkcyjne.

Dysponujemy już gotowymi do wykorzystania narzędziami technicznymi. Dzięki spektrofotometrom, które stają się coraz bardziej powszechnymi instrumentami wykorzystywanymi w punktach sprzedaży, dopasowanie koloru i wymieszanie farby jest możliwe na miejscu, przy doborze odpowiedniej barwy do prawie każdej powierzchni i próbki kolorów.

Możliwość elastycznych zmian

Nowoczesne linie malowania zostały zaprojektowane tak, by w elastyczny sposób reagować na zmiany kolorów. Starsze modele można łatwo zmodyfikować, aby również spełniały ten warunek.

Przy użyciu nowoczesnych systemów tintingu można szybko wytworzyć nawet niewielkie ilości kolorowych, płynnych farb. W celu maksymalizacji korzyści tinting należy przeprowadzać możliwie blisko miejsca położenia farby. System pozwala również na precyzyjną produkcję małych ilości farby potrzebnych do wykańczania produktów lub wykonywania korekt.

Tinting jest też oszczędnym procesem, który można wykorzystywać przy realizacji dużych zamówień nawet do 1 000 litrów farby. Jedynie największe zamówienia i kolory, na które jest stały, wysoki popyt powinny być wytwarzane w fabryce.

System tintingu jest precyzyjnie określony i kontrolowany. Dlatego też, dziś uzyskaną barwę można w nim dokładnie odtworzyć w dowolnym czasie.