Trendy w wystroju wnętrz 2017 prosto z Paryża i Sztokholmu

Nasi eksperci specjalizujący się w aranżacjach kolorystycznych odwiedzili targi wystroju wnętrz Maison et objet 2017 w Paryżu oraz Furniture and Light Fair w Sztokholmie, aby poznać najnowsze trendy i kolory królujące we wnętrzach w roku 2017.  Marika Raike, Design Manager w firmie Tikkurila wyodrębniła  sześć trendów tematycznych wyznaczających kierunki w wystroju wnętrz oraz odpowiadające im barwy  Tikkurila. Zapraszamy do zapoznania się o z modnymi w tym roku kolorami: ujmującą zielenią, odcieniem nude, off-blue, olśniewającą terracottą, chłodną różą i błotnistym „greige”.

TREND 1
Ujmująca zieleń

W Paryżu i Sztokholmie zaprezentowano szeroką paletę zieleni. Natura to źródło inspiracji w dekorowaniu wnętrz: każde pomieszczenie jest teraz ozdobione roślinami w różnorodnych kompozycjach.  Cieplejsze odcienie zieleni stają się równie popularne jak chłodne, leśne barwy.  Ambitna aranżacja w kolorach natury może łączyć zieloną ścianę z dekoracjami roślinnymi lub wykorzystywać zielony jako dominujący kolor wnętrza, zastępujący popularne biele.  Obecność zieleni w pokoju ma właściwości kojące i ułatwia koncentrację.

Kolory N494 Nephrite, M384 Basil i V389 Yellow transparent są częścią kolekcji Tikkurila Color Now 2017.TREND 2
Nude

Dobrze już znany, pudrowy nude jako opcja kolorystyczna nadal nie ma sobie równych, konkurując z bielą w roli podstawowego koloru wnętrz.  Kolor nude z nutą odcienia różanego jest popularny od dłuższego czasu, ale  teraz coraz częściej występuje w połączeniu z brązami.  Kolory cieliste ocieplają wnętrze wprowadzajac do niego przytulną atmosferę.  Na targach nude  był przede wszystkim łączony z ciemną zielenią, kolorem szarym, terracottą i jasnym drewnem.

Odcień nude Angora H466 oraz kolory Y406 Riviera i J407 Siesta są również częścią kolekcji Tikkurila Color Now 2017.TREND 3
Off-blue

Nieustannie popularny kolor niebieski, występuje teraz częściej w tonacjach  ‘off-shade’.  Ciemny niebieski z nutą zielonego i w towarzystwie innych odcieni niebieskiego, czarnego oraz białego może występować na wszystkich ścianach w salonie, podkreślając w ten sposób wyjątkowy klimat pomieszczenia.  Naturalne materiały,  elementy z ciemnego, różanego drewna świetnie uzupełniają aranżacje z niebieskim w roli głównej. 

Kolory N439 Abyss, N429 Denim i K498 Haven są częścią kolekcji Tikkurila Color Now 2017.TREND 4
Olśniewająca terracotta

Terracotta o odcieniu czerwonej glinki pojawia się na targach wnętrzarskich już od paru lat.  Jednak w tym roku terracotta występuje w bardziej wyrazistej odsłonie, głównie w kolorach czerwieni. Odważ się i pomaluj jedną ścianę energetycznym odcieniem Tomato lub wybierz do swojego wnętrza meble w stonowanych czerwieniach.  Kolor terracotta wygląda fantastycznie z mosiężnymi dodatkami.

Kolory N411 Madras i M316 Tomato są częścią kolekcji Tikkurila Color Now 2017.TREND 5
Chłodna róża

Ekspozycje w chłodnych różanych odcieniach można było zauważyć zarówno na targach w Paryżu jak i w Sztokholmie. Chłodny różany kolor pięknie współgra z akcentem kolorystycznym w postaci czarnych dodatków oraz elementami z jasnego drewna, np. sklejki z drzewa iglastego. Te odcienie wyglądają również zjawiskowo w towarzystwie koloru ‘nude’.

Kolor V418 Rustic jest częścią kolekcji Tikkurila Color Now 2017.TREND 6
W kolorze błota

Szary występuje teraz w cieplejszej tonacji i wspaniale prezentuje się zarówno we wnętrzach jak i na meblach.  Popularny „greige” przybiera teraz bardziej brązowy odcień, który możemy określić jako ‘w kolorze błota’.  Osoby podążające za trendami malują teraz kuchnie na kolor szary w odcieniu błota, a do innych pomieszczeń wybierają odcień jasnozielony, off-blue lub kolory nude.  Tam, gdzie ściany są szare, dodają przyciągający wzrok akcent: np.  detale ze sklejki lub kolorowe listwy dekoracyjne.

Kolor L487 Mole jest częścią kolekcji Tikkurila Color Now 2017.