Renowacja ścian -tynk cementowy, tynk gipsowy, płyta gips karton

Przemywanie ściany

1. Umyć powierzchnię odpowiednim produktem (stosując się do instrukcji na opakowaniu), dokładnie spłukać i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Rekomendowany produkt: Tikkurila Maalipesu.

 
Usuwanie starej powłoki

2. Usunąć łuszczące się, luźne fragmenty starej powłoki za pomocą skrobaka.

Narzędzia:

 
Usuwanie starej powłoki

3. Usunąć stare, odpadające tynki lub stare wypełnienia pęknięć i różnego rodzaju ubytków.

Narzędzia:

 
Szlifowanie i usuwanie kurzu

4. Zeszlifować nierówności. Farby o połysku satynowym, półmatowym, półpołysku i połysku zmatowić w całości przed ostatecznym odpyleniem. Usunąć powstały kurz i pył szczotką, wilgotną ściereczką lub za pomocą odkurzacza przemysłowego.

Narzędzia:

 
 
 
Wyrównanie powierzchni

5. Wyrównać powierzchnię odpowiednią masą finiszową (gładzią). Pamiętaj, aby ostatnią warstwę pod malowanie wykonać na całej powierzchni, która będzie malowana. Uzyskasz w ten sposób jednolitą powierzchnię o tej samej strukturze. Pamiętaj, by zapoznać się z kartą techniczną produktu i stosować się do zawartych w niej zaleceń.

Narzędzia:

 
 
Szlifowanie i usuwanie kurzu

6. Całą powierzchnię ściany zeszlifować papierem ściernym, kurz usunąć za pomocą szczotki, wilgotnej ściereczki lub odkurzacza przemysłowego.

Narzędzia:

 
 
 
Malowanie ścian

7. Zagruntować podłoże. Jeżeli podłoże jest sypkie, niestabilne - użyć preparatu do gruntowania Tikkurila Suprabilit. Jeśli podłoże jest stabilne, zwarte - użyć farby gruntującej Tikkurila Optiva Primer.

Narzędzia:

 
 
Malowanie ścian

8. Nałożyć dwie warstwy jednej z zaproponowanych farb wykończeniowych i pozostawić powłokę do wyschnięcia. Pamiętaj o zastosowaniu odpowiedniego odstępu czasowego między kolejnymi warstwami farby. Rekomendowane produkty: Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt [3], Tikkurila Optiva Matt [5], Tikkurila Optiva Satin Matt [7], Tikkurila Optiva Semi Matt [20].

Narzędzia:

 
 
Czyszczenie narzędzi

9. Umyć narzędzia wodą z mydłem i dokładnie wypłukać.