Ściany - tynk cementowy, tynk gipsowy, płyta gips karton

Czyszczenie ścian

1. Powierzchnie ścian należy oczyścić z brudu i kurzu.

Narzędzia:

 
 
Szpachlowanie

2. Wypełnić większe ubytki gotową szpachlą uniwersalną. Pamiętaj, aby zapoznać się z kartą techniczną produktu i stosować się do zawartych w niej zaleceń.

Narzędzia:

 
Wyrównanie powierzchni

3. Wyrównać powierzchnię odpowiednią szpachlą uniwersalną lub finiszową (w zależności od rodzaju powierzchni, uszkodzeń, czy ubytków oraz od właściwości i przeznaczenia produktu). Pamiętaj, by zapoznać się z kartą techniczną produktu i stosować się do zawartych w niej zaleceń.

Narzędzia:

 
Szlifowanie i usuwanie kurzu

4. Zaszpachlowane miejsca zeszlifować papierem ściernym (aby usunąć nadmierną warstwę szpachli), usunąć kurz za pomocą szczotki, wilgotnej szmatki lub odkurzacza przemysłowego.

Narzędzia:

 
 
Szpachlowanie łączeń między płytami

5. W celu wypełnienia uszkodzeń i łączeń między płytami, użyj odpowiedniej masy szpachlowej elastycznej, przeznaczonej do wykonywania łączeń płyt gips-karton oraz specjalnej taśmy. Pamiętaj, by zapoznać się z kartą techniczną produktu i stosować się do zawartych w niej zaleceń.

Narzędzia:

 
 
Wyrównanie powierzchni

6. Wyrównać powierzchnię odpowiednią masą finiszową (gładzią). Pamiętaj, aby ostatnią warstwę pod malowanie wykonać na całej powierzchni, która będzie malowana. Uzyskasz w ten sposób jednolitą powierzchnię o tej samej strukturze. Pamiętaj, by zapoznać się z kartą techniczną produktu i stosować się do zawartych w niej zaleceń.

Narzędzia:

 
 
Szlifowanie i usuwanie kurzu

7. Całą powierzchnię ściany zeszlifować papierem ściernym, kurz usunąć za pomocą szczotki, wilgotnej szmatki lub odkurzacza przemysłowego.

Narzędzia:

 
 
 
Malowanie ścian

8. Zagruntować podłoże. Jeżeli podłoże jest sypkie, niestabilne - użyć preparatu do gruntowania Tikkurila Suprabilit. Jeśli podłoże jest stabilne, zwarte - użyć farby gruntującej Tikkurila Optiva Primer.

Narzędzia:

 
 
Malowanie ścian

9. Nałożyć dwie warstwy jednej z zaproponowanych farb wykończeniowych i pozostawić powłokę do wyschnięcia. Pamiętaj o zastosowaniu odpowiedniego odstępu czasowego między kolejnymi warstwami farby. Rekomendowane produkty: Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt [3], Tikkurila Optiva Matt [5], Tikkurila Optiva Satin Matt [7], Tikkurila Optiva Semi Matt [20].

Narzędzia:

 
 
Czyszczenie narzędzi

10. Umyć narzędzia wodą z mydłem i dokładnie wypłukać.