Posadzki żywiczne Temafloor 3000 i Temafloor P300

Dostawca technologii i materiałów: TIKKURILA POLSKA S.A.

Wykonawca: CAMFLOOR

Obiekt: ŁÓDZKA KOLEJ AGLOMERACYJNA

Hala serwisowa do bieżącej obsługi pełnych zestawów wagonów wraz z lokomotywami o całkowitej powierzchni 5 200 m2. Obiekt został wybudowany i oddany do użytku w 2014 roku.
W hali znajdują się cztery tory dla pełnych zestawów kolejki oraz oddzielny piąty - stanowiący myjnię pociągów.

Posadzka żywiczna miała sprostać wymaganiom projektanta tzn. musiała być trwała, wytrzymała na ścieranie, odporna na obciążenia mechaniczne i chemiczne w postaci olejów, smarów, płynów eksploatacyjnych itp.  Dodatkowo miała zapewniać łatwość utrzymania w czystości oraz trwałość kolorów i wysoką estetykę wykończenia powierzchni.    


Temafloor 3000

Na całej powierzchni hali zastosowano technologię opartą o barwioną żywicę epoksydową, samo rozlewną w systemie TEMAFLOOR 3000.
TEMAFLOOR 3000 jest stosowany na nowe oraz używane podłoża betonowe narażone na duże obciążenia mechaniczne oraz chemiczne. Powłoka ta sprawdza się m. in. w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, w laboratoriach oraz w pomieszczeniach fabrycznych na powierzchniach narażonych na silne działanie czynników eksploatacyjnych.  

W tym przypadku nowo wykonane podłoża betonowe zostały poddane specjalistycznej obróbce mechanicznej, która pozwoliła na zachowanie odpowiedniej (wymaganej) przyczepności pomiędzy podłożem betonowym a systemem TEMAFLOOR 3000.

Do zapewnienia wymaganej przyczepności zastosowano podkłady gruntujące tj. TEMAFLOOR 400 oraz miejscowo TEMAFLOOR 220 W.


Teamfloor P300

W niewielkiej części hali ( przeznaczonej do mycia wagonów kolejki ) na oddzielnym torze została wykonana posadzka żywiczna TEMAFLOOR P300 w wersji antypoślizgowej z wykorzystaniem kruszywa kwarcowego.  
Dodatkowym wymaganiem stawianym dla posadzki żywicznej TEMAFLOOR P300 w „mokrej” części hali było zapewnienie wymogu antypoślizgowości dla personelu.         
Miejsce to, na hali jest przeznaczone i narażone na częsty i długotrwały kontakt z wodą i detergentami służącymi do mycia pojazdów szynowych.


Lista produktów

Temafloor-3000

Temafloor 3000

 

Stosowana do nowych i używanych posadzek betonowych na duże obciążenia mechaniczne i chemiczne.

Produkt do podłóg
Wydajność produktu na powierzchni chropowatej
1
Wydajność produktu na powierzchni gładkiej
4
Temafloor 400

Temafloor 400

 

Stosowany jako materiał wiążący do TEMAFLOOR 4000  betonu epoksydowego.   Służy również jako warstwa nawierzchniowa na powłoki TEMAFLOOR i jastrych.   Zalecany jako powłoka antypyłowa oraz jako materiał gruntujący dla nowuch i używanych posadzek betonowych pod powłoki TEMAFLOOR.

Po zmieszaniu z piaskiem może służyć do napraw posadzek betonowych.

Produkt do podłóg Produkt rozpuszczalnikowy Narzędzie: wałek Narzędzie: paca
Wydajność produktu na powierzchni chropowatej
5
Wydajność produktu na powierzchni gładkiej
10
Temafloor 220W Primer

Temafloor 220W Primer

 

Służy do gruntowania nowych i używanych posadzek betonowych przed powlekaniem ich powłokami typu TEMAFLOOR. Zalecany jako materiał gruntujący dla wilgotnych powierzchni betonowych (wilgotność względna betonu powyżej 97%).

Produkt do podłóg Produkt rozpuszczalnikowy
Wydajność produktu na powierzchni chropowatej
6
Wydajność produktu na powierzchni gładkiej
10
Temafloor P300

Temafloor P300

 

Stosowana do nowych i używanych posadzek betonowych narażonych na duże obciążenia mechaniczne i chemiczne.

Produkt do podłóg Narzędzie: wałek Narzędzie: paca
Wydajność produktu na powierzchni chropowatej
2
Wydajność produktu na powierzchni gładkiej
3