We współpracy z producentami stworzyliśmy produkty, które już od wielu lat spełniają wymogi wytwórców drewnianych  okładzin elewacyjnych.  Są to produkty z linii Pinja i Ultra Pro, które są odpowiedzią na trendy w branży budowlanej oraz na  potrzeby producentów tarcicy oraz samych użytkowników.


Drewno na zewnątrz wymaga jak najlepszej ochrony przeciwko rozwojowi pleśni i dlatego produkty Tikkurila zawierają w swojej recepturze  odpowiednie środki przeciwpleśniowe.

Systemy malarskie dopasowane są do stosowanej metody aplikacji oraz do warunków w jakich obiekt jest eksploatowany.  W ten sposób gwarantujemy trwały i skuteczny efekt końcowy.

Najlepsze zabezpieczenie fasady drewnianej otrzymamy aplikując dwie warstwy produktu Ultra Pro - wodorozcieńczalnej farby nawierzchniowej, na bazie żywicy akrylowej.  Farba ta nakładana jest w kontrolowanych warunkach, w zakładzie produkcyjnym, bez potrzeby stosowania farby podkładowej.  W ten sposób już od samego początku, drewniane elementy mają zapewnioną doskonałą ochronę przed wpływem warunków atmosferycznych oraz innych obciążeń.


Systemy ochronne - farby


Półprzezroczyste systemy ochronne


Konstrukcje drewniane, które zostaną odpowiednio zabezpieczone w zakładzie produkcyjnym mogą być później wykończone lub poddane konserwacji produktami Tikkurila.  Użytkowanie tak zabezpieczonych elementów będzie możliwe przez długie lata.

Produkty dekoracyjne do prac konserwacyjnych >>