Infrastruktura energetyczna i telekomunikacyjna


Posiadamy w swojej ofercie systemy malarskie i powłoki ochronne do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, eksploatowanych  w różnych warunkach środowiskowych - od umiarkowanych po bardzo trudne.  Nasze systemy  gwarantują odporność zabezpieczanych powierzchni na niskie i bardzo wysokie temperatury, na różnorodne obciążenia chemiczne.  Zapewniamy również ochronę antykorozyjną konstrukcjom stalowym pracującym w zanurzeniu.

Tikkurila dostarcza systemy malarskie do realizacji wielu projektów w przemyśle energetycznym (elektrownie atomowe, oczyszczalnie ścieków, elektrownie wodne, kopalnie, rurociągi gazowe, maszty telekomunikacyjne, ciepłownie, itp).

Większość systemów powłokowych Tikkurila spełnia normy ISO 12944.   Poniżej prezentujemy systemy stosowane w różnych kategoriach środowiska: C2, C3, C4, C5-I oraz C5-M.


Systemy powłokowe dla kategorii korozyjności C3


Systemy powłokowe dla kategorii korozyjności C4


Najbardziej trwałe systemy powłokowe dla kategorii korozyjności C5


Najtrwalsze systemy powłokowe dla kategorii korozyjności C5


Systemy epoksydowe na powierzchnie zewnętrzne

Powierzchnie wewnątrz pomieszczeń nie są bezpośrednio narażone na wpływ warunków atmosferycznych, w tym na działanie promieni słonecznych.Systemy odporne na wysokie temperatury


Systemy odporne na chemikalia


Konstrukcje stalowe w tłoczniach gazu